• 21.02.24, 09:55

Ole Rasmussen: päikeseparkide rajamine ei konkureeri põllumajandusega

Sobiva maatüki leidmine on päikesepargi arendamiseks võtmekohal. Ekslik on aga ringlev arvamus nagu päikeseparkide rajamine võtaks põllumajandustegevuseks sobiva maa ära. Vastupidiselt on ühel seda üle, mis teisel puudu – põllumeestel väheväärtuslikku või kasutuna seisvat maad, mis on sobilik just koostöös arendajatega päikesepargi rajamiseks ja lisatulu teenimiseks, selgitab Eestisse mitmeid päikeseparke planeeriva Taani taastuvenergiaettevõtte European Energy projektiarendaja Ole Rasmussen.
Taani taastuvenergiaettevõtte European Energy projektiarendaja Ole Rasmussen.
  • Taani taastuvenergiaettevõtte European Energy projektiarendaja Ole Rasmussen.
  • Foto: European Energy
„Taastuvenergia arendamiseks on sobivad ja perspektiivikad need alad, mis toidutootmiseks ei kõlba ehk väheväärtuslikud või koguni mahajäetud ja taimkatte kaotanud põllumaad, mis aga Eestis maaomanikel täna paraku sageli kasutuseta seisavad või oma parimat tulu ei teeni,“ nendib Rasmussen.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.11.25, 13:15
Eesti vili maailmamerel: Scandagra lastis laeva, mis viis Hispaaniasse rekordilise koguse nisu
Muuga sadamas laaditi hiljuti laev MV GREEN K MAX 1, mille pardale paigutati 68 500 tonni Eesti nisu. See on erakordne maht, mis näitab nii kodumaise teraviljasektori jõudu kui ka ekspordivõimekust. Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel rõhutab, et taoline operatsioon eeldab sujuvat koostööd kogu väärtusahela ulatuses, head koostööd kokkuostjate vahel ja näitab, et Eesti suudab konkureerida maailma suurimate viljaeksportijatega.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele