Kui läbirääkimised omavalitsuste tulubaasi muutmises koalitsioonipartneritega ei edene, siis ei näe Madis Kallas mõtet ka regionaalministrina jätkata.

- Madis Kallas ei näe mõtet regionaalministrina jätkata, kui läbirääkimised koalitsioonipartneritega ei edene.
- Foto: Andras Kralla
Madis Kallase (SDE) eestvedamisel soovitakse valitsuses ümber korraldada omavalitsuste rahastamine nii, et laias laastus võetaks Harjumaa omavalitsustelt raha vähemaks ja jagataks teiste maakondade omavalitsustele. Mõttes on kuskil 50 miljonit eurot aastas teisel viisil liikuma panna. See ei ole seni suutnud koalitsioonikaaslasi, sealhulgas Reformierakonda, meelt muutma panna.
Seotud lood
Muuga sadamas laaditi hiljuti laev MV GREEN K MAX 1, mille pardale paigutati 68 500 tonni Eesti nisu. See on erakordne maht, mis näitab nii kodumaise teraviljasektori jõudu kui ka ekspordivõimekust. Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel rõhutab, et taoline operatsioon eeldab sujuvat koostööd kogu väärtusahela ulatuses, head koostööd kokkuostjate vahel ja näitab, et Eesti suudab konkureerida maailma suurimate viljaeksportijatega.