Euroopa põllumehi ühendava organisatsiooni Copa-Coceca eksperdid ennustavad 2024. aastaks Euroopa Liidu teravilja jaoks väga kehva aastat ja õliseemnete puhul stabiilset aastat, samas valgurikaste kultuuride puhul peaksid tulemused olema positiivsemad.

- Copa-Coceca eksperdid ennustavad 2024. aastaks Euroopa Liidu teravilja jaoks väga kehva aastat.
- Foto: Pixabay
Copa-Coceca teravilja, õliseemnete ja valgurikaste põllukultuuride töörühmade eksperdid ennustavad, et EL-27 teraviljatoodang peaks jõudma 257,3 miljoni tonnini, vähenedes 2023. aasta saagiga võrreldes 4,7%. Samal ajal peaks õliseemnete toodang langema ühe protsendipunkti ehk 31,9 miljoni tonni võrra ja valgurikaste kultuuride osa kasvama 13%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.