Loomatauditõrje programmi ellu kutsumine on meie loomateadlaste ja tootjate esindajate aastatepikkuse selgitustöö tulemus. Väärib tunnustust, et riik tuli projektiga kaasa ja kahe majandusliku mõjuga loomataudi: infektsioosne rinotrahheiit (IRT) ja veiste viirusdiarröa (VVD) sai riikliku rahastuse. Programmi kogumaksumuseks arvestatakse ca 10 miljonit eurot.
Veiste tervisenäitajad paranevad tulevikus veelgi.
  • Veiste tervisenäitajad paranevad tulevikus veelgi.
  • Foto: Liis Treimann
Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi poolne esindaja, loomatervise ja –heaolu valdkonnajuht Kadri Kaugerand ütles, et kuna eelmainitud haiguste näol on tegemist väga suurt majanduslikku kahju tekitavate taudidega, on oluline, et ettevõtjad teadvustaksid nende olemasolu oma karjadest ja alustaksid haiguste tõrjumist.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 04.05.26, 15:29
Pressjääk kui uus tooraine. Kuidas võtta mahlatootmise kõrvalsaadustest maksimum?
Igal sügisel pressitakse Eestis ja mujal Euroopas tuhandeid tonne puuvilju ja marju mahlaks. Pressimise käigus tekib suur kogus koortest, viljalihast ja seemnetest koosnevat pressjääki, mida on seni peetud väheväärtuslikuks, ehkki selle tegelik potentsiaal on märkimisväärne.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele