• 30.08.24, 08:15

Nädal põllul: talirapsi kasvureguleerimine ja haigusetõrje

Sügisel on talirapsi kasvureguleerimine ja haigustõrje hädavajalikud, et tagada taimede optimaalne kasv ja edukas talvitumine. Viimastel aastatel on talirapsi külvamise aeg nihkunud varasemaks, et raps jõuaks talvitumiseks sobivasse kasvufaasi.
Taimed on kapsa-tuhktäi kahjustuse tulemusel pealt kollakad ja kiprunud, 2024. a.
  • Taimed on kapsa-tuhktäi kahjustuse tulemusel pealt kollakad ja kiprunud, 2024. a.
  • Foto: Tiiu Annuk
Tänavuse ekstreemse aasta tõttu ei olnud mõnes piirkonnas võimalik väga varakult külvi teha, kuna sademed takistasid masinate pääsu põldudele. Siiski on piirkondi, kus on tehtud varajased külvid, näiteks juuli lõpus või augusti alguses, ja taimedel on juba arenenud üle nelja pärislehe.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.03.26, 15:02
Ekspert: ainult õige hooldus, nõustamine ja tehnoloogia hoiavad robotfarmi töös
Stabiilne piimatootmine eeldab, et tehnika töötab katkestusteta. Kui aga lüpsi-, söötmis- või sõnnikueemaldusrobot seisab, peatub paraku ka tootmine. Seetõttu on hoolduse, nõustamise ja kiire tehnilise toe roll suurem kui kunagi varem.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele