Taristuminister Vladimir Svet saatis kooskõlastusringile jäätmereformi eelnõu, mille eesmärk on edendada jäätmete ringlussevõttu ning parandada selleks jäätmevaldkonna korraldust. Reformi läbiviimiseks investeerib Kliimaministeerium ringmajanduse valdkonda kokku 111 miljonit eurot.
Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus.
  • Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus.
  • Foto: Andras Kralla
„Eesti kodudes tekib aastas sadu tuhandeid tonne materjale, mis praegu lõpetab kas prügimäel või see põletatakse, kuid mida saaks tegelikult uuesti kasutada. See pole ei majanduslikult arukas ega ka keskkonnale jätkusuutlik lahendus. Seetõttu oleme jäätmereformiga kogu jäätmeahela lahti võtnud ja teinud ettepanekud, kuidas praegust süsteemi muuta,“ ütles taristuminister Vladimir Svet. “Eesti olmejäätmete ringlussevõtu tase on praegu 33 protsenti, kuid eesmärk on kasvatada see 2035. aastaks 65 protsendile.”

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.06.26, 09:28
Üks seisakupäev võib maksta üle 30 000 euro: miks tasub kombain enne hooaega põhjalikult üle vaadata
Kui kombain seisab, ei seisa ainult masin, vaid kogu tootmisahel. Teraviljakombain ei ole lihtsalt üks masin paljude seas. Koristushooajal on see kogu tootmisprotsessi kõige kriitilisem lüli. Kui külv, taimekaitse ja väetamine jaotuvad kuude peale, siis saagi kättesaamine ja realiseerimine toimub sageli väga lühikese ajavahemiku jooksul – kõigest 2-4 nädalaga.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele