Põllumajandusettevõtjatele makstakse 3,3 miljonit eurot toetust eelmisel kahel aastal ebasoodsatest ilmastikutingimustest tingitud majandusliku kahju osaliseks hüvitamiseks.

- Eesti eri piirkondi tabasid 2023. aasta lõpul ja 2024. aastal erakorralised ilmastikutingimused.
- Foto: Pixabay
Eesti eri piirkondi tabasid 2023. aasta lõpul ja 2024. aastal erakorralised ilmastikutingimused, mis mõjutasid kõige enam kartuli-, rapsi-, rüpsi-, puuvilja-, köögivilja- ning marjakasvatust.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kartul on Eesti põllumehe jaoks strateegiline kultuur, ent viimaste aastate ilmastikuolud, taimekaitsepiirangud ja haigustekitajate muutuvad populatsioonid sunnivad kasvatajaid seniseid praktikaid ümber hindama. Veebruari keskel Pajusis toimunud seminar tõi kokku rahvusvahelised eksperdid ja Eesti praktikud, et arutada kartulikasvatuse probleeme lehemädaniku resistentsusest tõhusa umbrohutõrjeni.