Riigimetsa Majandamise Keskus peatas tänasest juuni lõpuni raietööd, et mitte häirida linde tundlikul pesitsusperioodil. Sel ajal on riigimetsa kasvatamisel fookus istutustöödel.
Pesitsusrahu on riigimetsas peetud alates 2002. aastast. Pesitsusrahu algas 15. aprillil ja kestab kaks ja pool kuud. Raierahu ajal ei tehta ka suuremahulisi looduskaitsetöid, näiteks elupaikade taastamisi või taristu ehitust.
Teraviljakasvatuses ei määra lõpptulemust enam ainult geneetika või väetamine. Üha enam sõltub saagikus ja kvaliteet sellest, kui edukalt suudetakse kontrollida haigussurvet kogu vegetatsiooniperioodi vältel.