26. aprillil 2025 toimus seitsmes üle-eestiline Avatud kalasadamate päev, mille eesmärk oli tutvustada kalurite igapäevatööd ning väärtustada kohalikku kalandust. Üritust väisas kokku ligi 15 000 külastajat.

- Avatud kalasadamate päev Mehikoorma sadamas.
- Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Kõige enam huvilisi kogunes Japsi ja Lindi sadamasse Pärnumaal ning Varnja sadamasse Tartumaal. Päeva jooksul jagasid oma teadmisi kalateadlased ja -kokad, pakkudes huvitavaid töötubasid ja maitsenaudinguid värskest kohalikust kalast. Külastajaid ootasid ka paadisõidud, muusikalised etteasted ning lastele mõeldud tegevused, sealhulgas kalaõpitoad, teadusteater ja õngitsemise koolitused.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Veel mõni aasta tagasi tähendas päikesepaneelide omamine sirgjoonelist äriloogikat: toodad elektrit, tarbid ise ning ülejäägi müüd hea hinnaga võrku. Täna on olukord energiaturul muutunud. Taastuvenergia tootmisvõimsusi on lisandunud omajagu ning päikeselistel tundidel tekib võrku suur ületootmine, mis surub börsihinna madalaks või isegi negatiivseks. Seetõttu on akusalvestid muutumas nii ehitus- kui ka põllumajandusettevõtete jaoks üheks olulisemaks investeeringuks energialahendustes.