Maaelu Teadmuskeskus (METK) avaldas prognoosi Eesti põllumajandussektori võimaliku arengudünaamika kohta aastani 2034.
Prognoosi kohaselt jääb põllumajandusmaa pindala Eestis stabiilseks, ehkki teraviljade ja rapsi osakaal veidi väheneb.
  • Prognoosi kohaselt jääb põllumajandusmaa pindala Eestis stabiilseks, ehkki teraviljade ja rapsi osakaal veidi väheneb.
  • Foto: Pixabay
Prognoosi kohaselt jääb põllumajandusmaa pindala Eestis stabiilseks, ehkki teraviljade ja rapsi osakaal veidi väheneb. Loomakasvatuses nähakse piimalehmade arvu vähenemist, kuid samal ajal suureneb lehma kohta toodetava piima kogus. Samuti prognoositakse lammaste ja kitsede arvu vähenemist ning sigade ja kodulindude arvu kasvu.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.06.26, 09:28
Üks seisakupäev võib maksta üle 30 000 euro: miks tasub kombain enne hooaega põhjalikult üle vaadata
Kui kombain seisab, ei seisa ainult masin, vaid kogu tootmisahel. Teraviljakombain ei ole lihtsalt üks masin paljude seas. Koristushooajal on see kogu tootmisprotsessi kõige kriitilisem lüli. Kui külv, taimekaitse ja väetamine jaotuvad kuude peale, siis saagi kättesaamine ja realiseerimine toimub sageli väga lühikese ajavahemiku jooksul – kõigest 2-4 nädalaga.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele