• 23.07.25, 10:00

Uus eelarve- ja põllumajanduspoliitika seab ohtu toidujulgeoleku ja tööstuse konkurentsivõime

Euroopa toidutööstuse esindusorganisatsioon FoodDrinkEurope hoiatab, et Euroopa Komisjoni kavandatav ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) ümberkujundamine ja uue eelarveraamistiku ettepanek ohustab Euroopa toidujulgeolekut, tööstuse konkurentsivõimet ja rohepöörde elluviimist. Toidutööstus kutsub üles looma sektoripõhist tegevuskava ning säilitama ÜPP iseseisvust, et vältida investeeringute hääbumist ning turumoonutusi.
Euroopa toiduainetööstuste ühendus kardab, et ühise põllumajanduspoliitika ümberkujundamine vähendab kohalike tootjate konkurentsivõimet. Pildil Viinamärdi Talu lambad, kelle piimast valmikstatakse juustu.
  • Euroopa toiduainetööstuste ühendus kardab, et ühise põllumajanduspoliitika ümberkujundamine vähendab kohalike tootjate konkurentsivõimet. Pildil Viinamärdi Talu lambad, kelle piimast valmikstatakse juustu.
  • Foto: Andras Kralla
„Toidutootjad vajavad stabiilset ja ennustatavat poliitilist keskkonda, mitte killustunud rahastusmehhanisme ja ebaühtlast toetuste jagunemist liikmesriikide vahel,“ seisab ühenduse avalduses, mis avaldati resktsioonina Euroopa Komisjoni plaanile ühendada ÜPP uus üle-euroopaline fondiportfell, vähendades selle eelarvet 386,6 miljardilt 302 miljardile eurole.

Seotud lood

Uudised
  • 17.07.25, 10:14
Eurotoetused põllumajandusele vähenevad oluliselt
Euroopa Liidu järgmise eelarve prioriteet ei ole enam regionaalareng ja põllumajandus.
Uudised
  • 17.07.25, 12:07
Kas Brüssel pöörab selja Euroopa põllumeestele?
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esinaine Kerli Ats ja Brüsseli esinduse juht Ene Kärner osalesid eile Brüsselis meeleavaldusel, kus koos kolleegidega üle Euroopa protestiti kavandatava 30% kärpe vastu põllumajandustoetustes. Tootjate hinnangul ohustab see Euroopa toidujulgeolekut ja maapiirkondade kestlikkust.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.09.25, 15:43
FJDynamics hoogustab Eesti põllumajandust põnevate uute lahendustega
Kõrgelt arenenud tehnoloogiad nagu automaatjuhtimine, andurid, droonid ja andmete analüüs on Eestit viimas põllumajanduse 4.0 suunas. Täppispõllumajandusest on saanud võtmetegur ressursside tõhusamal kasutamisel ja keskkonnaeesmärkide saavutamisel. Eesti põllumajandustootjate jaoks, kes soovivad nutikaid põllumajanduslahendus kasutusele võtta, võivad kulud aga sageli olla suureks takistuseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele