Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esinaine Kerli Ats ja Brüsseli esinduse juht Ene Kärner osalesid eile Brüsselis meeleavaldusel, kus koos kolleegidega üle Euroopa protestiti kavandatava 30% kärpe vastu põllumajandustoetustes. Tootjate hinnangul ohustab see Euroopa toidujulgeolekut ja maapiirkondade kestlikkust.
EPKK juhatuse esinaine Kerli Ats ja Brüsseli esinduse juht Ene Kärner osalesid eile Brüsselis meeleavaldusel, kus koos kolleegidega üle Euroopa protestiti kavandatava 30% kärpe vastu põllumajandustoetustes.
  • EPKK juhatuse esinaine Kerli Ats ja Brüsseli esinduse juht Ene Kärner osalesid eile Brüsselis meeleavaldusel, kus koos kolleegidega üle Euroopa protestiti kavandatava 30% kärpe vastu põllumajandustoetustes.
  • Foto: Copa-Cogeca
Eile, 16. juulil, osalesid Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esinaine Kerli Ats ja Brüsseli esinduse juht Ene Kärner Brüsselis toimunud meeleavaldusel, mille korraldas Euroopa põllumajandustootjate ja -ühistute katusorganisatsioon Copa-Cogeca.

Seotud lood

Uudised
  • 08.07.25, 09:50
Euroopa Parlamendi põllumajanduskomisjon: ÜPP peab jääma iseseisvaks
Euroopa Parlamendi põllumajanduskomisjon nõuab pärast 2027. aastat algavale ühisele põllumajanduspoliitikale (ÜPP) suuremat eelarvet, iseseisvat rahastust ja lihtsamaid reegleid. Saadikute sõnul peab toidutootmine olema ELi julgeolekupoliitika lahutamatu osa ning põllumehed väärivad senisest selgemat ja sihipärasemat tuge, annavad nad pressiteate vahendusel teada.
Uudised
  • 07.07.25, 15:17
Balti riikide põllumajandusministrid arutasid ÜPP ja toidujulgeoleku teemadel
Täna toimunud kohtumisel arutlesid Eesti regionaal- ja põllumajandusminister Hendrik Johannes Terras, Läti põllumajandusminister Armands Krauze ning Leedu põllumajandusminister Ignas Hofmanas ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) eesmärgi üle.
Arvamused
  • 04.07.25, 12:15
Kaie Laaneväli-Vinokurov: ilma selge ÜPP eelarveta kaotab Eesti oma toidutootmise
Euroopa Komisjon plaanib sulandada ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) eelarve uude „ühisfondi“, mis võib tuua Eestile ohtliku ebakindluse. Ilma selge ja piisava rahastuseta kaob konkurentsivõimeline toidutootmine – ning sellega ka meie toidujulgeolek. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda kutsub üles seisma tugeva ja eraldiseisva ÜPP eest.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.06.26, 16:46
Paindlikkus Eesti taimekasvatuses: kuidas määrata ise saagi valmimise aega ja kvaliteeti
Taimede kasvatamine kiletunnelites on Eestis aasta-aastalt populaarsemaks muutunud. Võrreldes avamaaga pakub tunnelilahendus võimalust saagikoristuse algust kuni kahe nädala võrra varasemaks tuua või hoopis hilisemaks lükata. Hästi planeerides on tänu sellele võimalik saada ka saagi eest turul kõrgemat hinda.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele