Tartu Ülikooli senat valis täna, 21. novembril TÜ loodusmuuseumi ja botaanikaaia direktoriks Sergei Põlme.

- Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia direktoriks saab Sergei Põlme.
- Foto: Kadri-Ann Kivastik
Eksperdikomisjoni esimehe ja arendusprorektori Tõnu Esko sõnul andis Põlmele suure eelise tema pikaajaline kogemus muuseumis, sh senine panus asutuse juhtimisse, doktorikraad loodusteadustes ning teadustöö bio- ja keskkonnateaduste alal. „Sergei Põlme on ideaalne näide tõelisest loodusesõbrast. Direktori kohusetäitjana on ta parandanud muuseumi finantsolukorda ja näidanud valmisolekut võtta organisatsioonis suurem vastutus. Tema põhieesmärgid on hariduse ja teaduse integreerimine, kogukonna kaasamine ja harrastusteaduse edendamine,“ sõnas Esko.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Veel mõni aasta tagasi tähendas päikesepaneelide omamine sirgjoonelist äriloogikat: toodad elektrit, tarbid ise ning ülejäägi müüd hea hinnaga võrku. Täna on olukord energiaturul muutunud. Taastuvenergia tootmisvõimsusi on lisandunud omajagu ning päikeselistel tundidel tekib võrku suur ületootmine, mis surub börsihinna madalaks või isegi negatiivseks. Seetõttu on akusalvestid muutumas nii ehitus- kui ka põllumajandusettevõtete jaoks üheks olulisemaks investeeringuks energialahendustes.