Rando Vink: kui müük langeb, mõtleme jälle midagi teistsugust välja
Lääne-Virumaal üle kümne aasta tegutsenud joogitootja Vinkymon ütleb, et kui ühe toote müük langeb, mõtlevad nad välja mõne uue toote või tegevusliini. Nii ongi kriiside kiuste hoitud nina vee peal.
Vinkymon OÜ omanikku Rando Vinki tabas novembri alguses ebameeldiv üllatus. Napilt paar nädalat peale musta küüslauguga maitsestatud linnulihatoodete turuletulekut jõudis lettidele teinegi analoogne toode. Ettevõtjale ei tee muret mitte konkurents, vaid ebaaus konkurents ja musta küüslaugu maine lörtsimine.
Tänavu parima noortaluniku tiitli võitnud Rando Vink otsustas firmat luues kohe, et ainult toorme tootmisega tegelema ei hakka: „Toorme müüja on alati erinevate tuulte meelevallas, peab arvestama hinna kõikumisega ja muude teguritega."
Kui kombain seisab, ei seisa ainult masin, vaid kogu tootmisahel.Teraviljakombain ei ole lihtsalt üks masin paljude seas. Koristushooajal on see kogu tootmisprotsessi kõige kriitilisem lüli. Kui külv, taimekaitse ja väetamine jaotuvad kuude peale, siis saagi kättesaamine ja realiseerimine toimub sageli väga lühikese ajavahemiku jooksul – kõigest 2-4 nädalaga.