Robin Saluoks: riik ei tohiks konkureerida idufirmaga
Kui riik teeb samu asju, mida tahab ette võtta alustav firma, siis ei saa idufirmad siinsel koduturul jalgu alla, ütles põllumajandusidu eAgronom rajanud Robin Saluoks.
Robin Saluoks rääkis Äripäeva raadio 3. oktoobri hommikuprogrammis, et kui riik võtab üle idufirmade tegevuse, siis jääb toppama innovatsioon ning tegemata potentsiaalne eksport.
Tänasest asub Eesti kliimatehnoloogia ettevõtte eAgronom finantsjuhina ametisse Liis Reinhold, kes hakkab vastutama investeeringute kaasamise ja ettevõtte laienemisega seotud eesmärkide eest.
Eesti kliimatehnoloogia ettevõte eAgronom kaasas SEB Baltic Venture Debt programmi kaudu rahastuse, et kiirendada oma toodete arendust ja laieneda uutele turgudele Euroopas ja Aafrikas.
Euroopa Kosmoseagentuur (ESA) andis 430 000 euro suuruse toetuse eAgronomi projektile CoverCrop, mida viiakse ellu koostöös STACC OÜga ning Eesti Kosmosebüroo toel.
Maisi kasvatamisel Eesti tingimustes on üheks suurimaks väljakutseks lühike vegetatsiooniperiood ja heitlik ilmastik ning seda eriti sügisel. Just seetõttu on väga varajased maisisordid muutunud üha olulisemaks valikuks tootjatele, kes hindavad kindlust, kvaliteeti ja paindlikkust. FAO 110–120 sordid pakuvad võimalust hajutada riske võrreldes hilisemate FAO 160–190 sortidega, mille potentsiaal ei pruugi igal aastal täielikult realiseeruda.