(Sisuturundus) METAZAMIX™ - herbitsiid suvirapsile

METAZAMIX™ - herbitsiid suvirapsis
METAZAMIX™ - herbitsiid suvirapsis

Pärast möödunud sügise ebasoodsaid ilmastikuolusid, mil paljud põllumehed ei saanud põllumaad piisavalt hästi ette valmistada ning talinisu ja talirapsi maha külvata, külvavad nad kindlasti kevadel suvivilja. Seetõttu prognoositakse, et suvirapsipõlde on käesoleval aastal märksa enam, kui seda oli eelmisel aastal.

Pärast suvirapsi külvamist peaks esimene töö olema umbrohutõrje. See on oluline suurema saagikuse tagamiseks, aga ka selleks, et lihtsustada saagi koristamist, vähendada seemnete kuivatamise kulusid ja seemnete varisemist.

Kui suviraps on veel väike, 2.–3. lehe kasvustaadiumis ega ole veel ise võimeline lämmatama umbrohtu, soovitatakse pritsida herbitsiidi METAZAMIX, mis koosneb 3 toimeainest – pikloraamist, aminopüraliidist ja metasakloorist.

Sellel herbitsiidil on kaksikmõju. Ta toimib nii lehtede kui ka mullapinna kaudu, mistõttu mulla niiskus ja mulla ettevalmistamise kvaliteet ei avalda efektiivsusele erilist mõju.

Eelmisel aastal laiendati METAZAMIXI registreeringut nii, et suvirapsi saab pritsida alates idulehtedest kuni nelja lehe staadiumini (BBCH 00-14) 0,75 l/ha, lisades 0,2 % Dassoili, et oleks tagatud parem efektiivsus valge hanemaltsa vastu.

Kui põllul domineerivad sellised ristõielised umbrohud nagu hiirekõrv, põld-litterhein ning nelgiliste hulka kuuluv vesihein, on nende umbrohtude vastu efektiivsuse suurendamiseks soovitatav lisada Metazamixile juurde metasakloori.

Optimaalseim pritsimisaeg on siis, kui suvirapsil on 2–3 pärislehte. Selles kasvustaadiumis on umbrohi õiges suuruses, et saavutada parim tõrjeefektiivsus.

Kindlasti tuleb jälgida, et umbrohud ei kasvaks liiga suureks. Ülekasvanud umbrohtu on väga raske tõrjuda.

Uuri lisaks:
Ingrid Tamla
Taimekaitse esindaja
Tel. 372 53426223
E-post: ingrid.tamla@berner.ee
Berner Eesti OÜ
Ehitajate tee 114 pk 27 13517 Tallinn
www.berner.ee

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised