Autor: Äripäeva eriprojektide ja sisuturunduse üksus [email protected] • 17. august 2020

Sellest nädalast saab Eestis näha Sampo Rosenlew kombainide uut lipulaeva Comia C22 Roto

Esmaspäeval, 17. juulil näeme Eestis esmakordselt Soome kombainitootja Sampo Rosenlew uhiuut, aga kaua ja hoolikalt testitud hübriidkombaini, Comia C22, mis on uue seeria kõige suurem mudel.
Uus lähenemine koristustehnoloogiale lubab vähemalt 30% tootlikkuse kasvu
Foto: Sampo-Rosenlew

Kombaini hakatakse terve nädala jooksul katsetama Eesti erinevates paikades ja tingimustes. Üritus tipneb suurematsorti kokkuvõtete tegemisega augusti viimasel nädalal, kus analüüsitakse põhjalikul tulemusi, mis on saadud eelnevalt Leedus ja Lätis ja lõpetuseks Eestis.

Sellega pannakse punkt uue kombainiseeria pikaajalistele katsetustele, sest teadaolevalt on hübriidkombainid valmis tuleva aasta uueks koristushooajaks ja saate tellimusi hakata esitama A.Tammel firmale, mis on Sampo Rosenlew tehase ametlik esindaja, tagades nii müügi, koolituse, hoolduse kui ka varuosade tarne.

Paljudele Eesti põllumeestele on oluline tehase ja ladude paiknemine meile võimalikult ligidal, mis garanteerib varuosade saadavuse kui mitte samal päeval, siis hiljemalt järgneval, tellimise hetkest. Heaks näiteks on siin tuntud Soome traktoritootja aastaid kestnud müügiedu, just nendel eelmainitud põhjustel. Oleme sellise info kohta kinnituse saanud kõige usaldusväärsemast allikast - põllumeestega suheldes.

Mida siis kujutab endast uus lipulaev Comia C22?

Ennekõike uut lähenemist koristustehnoloogiale – parandades katsete tulemusel kombaini tootlikkust vähemalt 30%. See tulemus saavutatakse, kombineerides Sampo Rosenlew kombainidel juba pikka aega edukalt kasutatud eeltrumliga peksuaparaadi kahe 383 cm pikkusepikirootoriga, mis asendavad traditsioonilisi klahvpuistureid. Selline kombinatsioon tagab viljaterade intensiivsema separeerimise põhuosakestest, vähendades nii järelpeksu-süsteemi kui ka sõelte koormust. Tulemuseks juba eelmainitud ca 30% tootlikkuse kasv.

Teiseks oluliseks faktiks on see, et taoline muudatus ja tootlikkuse kasv ei nõua suuremaid mootoreid – ikka piisab 300 hobujõust.

Uuel kombainil on kasutuses juba eelmistest mudelitest tuntud hea ja mugav „Avara“ kabiin ja „Comvisio2“ juhtimiskompuuter
Foto: Sampo-Rosenlew

Uuel kombainil on kasutuses juba eelmistest mudelitest tuntud hea ja mugav „Avara“ kabiin ja „Comvisio2“ juhtimiskompuuter. „Kirsiks tordil“ jätkab ka uus kombainiseeria turul kõige paremini hooldatava ja puhastatava kombaini maine edasiviimist. Kõik Sampo Rosenlew kombainid on kiirelt ja lihtsalt põllul hooldatavad ning puhastatavad, mis on väga oluline mahevilja kasvatajatele, aga ka kõikidele teistele, kes hindavad kiiret ja tõhusat koristust. Meie kliima ei jäta teisteks võimalusteks lihtsalt mingit muud varuvarianti.

Rohkem saab lugeda uue lipulaeva Comia C22 kohta SIIT

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960