13. veebruar 2008
Jaga lugu:

RMK juht: hiigel käibe ja kasumi tõi hinnaanomaalia

Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) juht Aigar Kallas ütles, et riigifirma teenis mulluse hiigelsuure käibe ja kasumi tänu puidu anomaalsele hinnatõusule.

"Seal on ainult üks lihtne põhjus, puidu hinnad tõusid mullu katastroofilisele kõrgusele," selgitas Kallas käibe hüppelist kasvu 1128 miljonilt 1595 miljoni peale ning enam kui tubli kasumit, mis ületas tunamullust 33 miljonit enam kui 10 korda. Riigiettevõtte kasum tõusis nimelt 381 miljoni kroonini.

"Tänavu prognoosime natuke enamat, aga näeb, kuidas kujuneb," lisas Kallas. Ta märkis ühtlasi, et ehkki RMK kavatseb raiemahtu tõsta, pole sel soojal talvel metsa maha võtma õieti veel pääsenudki. "Puitu ei saa kätte," rääkis Kallas, "teine asi, praeguseks on puidu hind langenud."

Paberipuit maksab tervelt kolmandiku vähem kui tipus. Palgi hind on kukkunud pisut vähem.

"Möödunud aastal tekkis anomaalia, kus Skandinaavias maksti Eestist, Lätist ja Venemaalt toodud puidu eest rohkem kui koduturul, puitu ei jätkunud," selgitas Kallas. Koguseliselt moodustab paberipuit RMK müügist ühe kolmandiku. Suur osa RMK paberipuidust läheb Skandinaaviasse.

Jaga lugu:
PÕLLUMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad põllumajanduse uudised igal nädalal enda postkasti.

Pollumajandus.ee toetajad:

Enimloetud
Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmuspollumajandus.ee juhtTel: 555 33 789meelika@pollumajandus.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee