• 10.07.08, 09:22
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Madal kokkuostuhind ajab piima ja sead Eestist välja

Madalate kokkuostuhindade tõttu müüvad Eesti põllumehed piima ja liha Lätti, Leetu ja Venemaale.
Mullu suvel hakkas küll piima kokkuostuhind 3,9 kroonilt ülespoole rühkima, tõustes käesoleva aasta alguseks üle 5,2 krooni kilo eest, kuid Lätis ja Leedus oli hinnatõus suurem kui Eestis. Seetõttu hakkasid täis paakidega piimaautod vurama üha tihemini lõuna poole, kirjutas Maaleht.
Kuna Eestis jääb 40% piimast oma tarbest üle, siis mõjutabki siinset kokkuostuhinda maailmaturu hinnaralli.
"Saame Leedust paremat hinda ja müüme sinna 23 tonni päevas," tunnistab paarikümmet suuremat piimatootjat ühendava tulundusühistu Laeva Piima ning nii piima- kui lihatootmisega tegeleva Tartu Agro juht Aavo Mölder. "Leedukad tulevad ise piimale järele ja transpordikulud jäävad nende kanda."
Olukord sealihaturul on samuti muutumas ja kui mais kerkis sigade kokkuostuhind Eestis vaid protsendi jagu, siis Lätis ja Leedus oli hinnatõus üle kümne protsendi. Ka pärast pronksiööd lõppenud sigade eksport Venemaale on taastumas.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 30.09.24, 11:35
Ebastabiilne majanduslik olukord põllumajanduses: kuidas kaitsta saaki ja säästa targalt
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele