Täna avasid OÜ Ovolex ja AS
Tallegg ühise Martna sugulinnufarmi, mille renoveerimiseks kulus 23,5 miljonit
krooni, teatas Tallegg.
Farmi avamisel osalenud põllumajandusminister Helir-Valdor Seedri sõnul on eestlased kogu aeg eelistanud kodumaist linnuliha ja seetõttu on linnukasvatuse laiendamine oluline. "Tervitatav on ka see, et Tallegg on oma lindlate võrgustiku rajanud nii, et need on hajutatud ning tänu sellele on vähendatud ka linnuhaiguste riski ja nende mõju inimeste toidulauale," märkis ta.
"Tänu Martna sugulinnufarmi avamisele tõuseb Talleggi haudemunadega omavarustuse tase on üle 90% – see annab Talleggile juurde kindlust nii munade tarnel kui nende kvaliteedis," kommenteeris Talleggi juhatuse esimees Teet Soorm.
Martna sugulinnufarmis elab 25 000 lindu. Kümme protsenti neist on kuked. Iga kana toodab 46 nädalaga 165 muna. Sugulinnufarmist tulevad kõik munad Talleggi haudejaama.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Teised Talleggi sugulinnufarmid asuvad Harjumaal Ülgasel, kus on 18 000 lindu ja Pärnumaal Koongas. Seal peetakse 13 500 lindu. "Talleggi sugulinnufarmid /.../ asuvad üksteisest kaugel – hajalipaiknevus võimaldab meil maandada kõiki veterinaarriske," kommenteeris ASi Tallegg peaveterinaararst Lauri Kallikorm.
Tallegg kuulub HKScan kontserni. Ettevõte kasvatas eelmisel aastal 8,3 miljonit broilerit, tootis 64 miljonit muna ning müüs 14 600 tonni linnuliha ja valmistooteid. ASi Tallegg 2008. aasta käive oli 661 miljonit krooni. Ettevõttes töötab 455 inimest.
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.