3. veebruar 2010

Eesti seisukoht: ELi toetuste aluseks reaalsed kulutused

Eesti on arvamusel, et pärast 2013. aastat tuleb ELi toetuste arvestamisel aluseks võtta reaalselt tehtavad kulutused.

Eesti toetas Varssavis põllumajanduspoliitika tuleviku üle arutlenud 11 riigi põllumajandusministrite kohtumisel seisukohta, et pärast 2013. aastat ei saa Euroopa Liidu toetuste arvestamisel enam aluseks võtta ajalooliselt turuhinna languse kompenseerimisest tekkinud otsetoetuste taset.

Samuti leiab Eesti, et tulevikus peab toetuste määramisel jätma liikmesriikidele vabamad käed, et arvestada rohkem konkreetsete riikide eripärasid, avalikkusele pakutavaid teenuseid ja hüvesid ning sellest tulenevaid toetusevajadusi.

Kokkutulnud leidsid, et põllumajandustoetused peavad tulevikus rohkem sõltuma ühiskonnale pakutavatest hüvedest ehk lisaks toidu tootmisele ka korras keskkonnast ja teistest väärtustest, mida põllumajandus ühiskonnale pakub.

Eesti, Läti Leedu, Poola, Tšehhi, Slovakkia, Rumeenia, Bulgaaria, Rootsi, Küprose ja Ungari esindajad allkirjastasid kohtumisel ka vastavasisulise Euroopa Liidu ühist põllumajanduspoliitikat puudutava deklaratsiooni. Poliitika muutub pärast 2013. aastat, mil ELis algab uus eelarveperiood.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150