Fazer: leiva-saia hinnad tõusevad juba enne oktoobrit

Leiva ja saia hinnad nagu paljud muud hinnad muutuvad, selles ei ole küsimust ning suure tõenäosusega tuleb hinnatõus sügisel, rääkis Fazer Eesti AS juhatuse esimees Kristjan Kongo eile.

„Momendil käivad alles läbirääkimised uue hinna kujunemise ümber. Selge on see, et hinnad muutuvad,“ teatas Kongo ausalt ning lisas, et see hinnatõus puudutab ka leiva ja saia hinda.

„Kindlasti sellesse aastasse ja kui toimub hinnakorrektsioon siis see toimub enne oktoobrikuud,“ vastas ta küsimusele, millal reaalselt hinnatõus tulla võib.

Teravilja hinnatõusust rääkides spekuleeritakse, et tõus jääb 20-30% ümber aga see number muutub pidevalt ja paraku ülespoole, selgitas Kongo. „Nähtub ka, et sama protsent rakendub jahu hinnas,“ lisas ta. Fazeri juht kinnitas, et alla 20% jahu hind kindlasti ei tõuse.

Kongo rääkis, et võrreldes leiva ja saia hinda täna ja aasta tagasi, näeb, et hind on aastatagusega võrreldes 20% odavam. „Samas on energia ja muud kulud vahepeal tõusnud, nii, et vajadust hinna korrigeerimiseks on nii või naa. See mis toimub teraviljahinnaga annab veel omakorda tõuke selleks,“ selgitas Fazeri juht.

Osale arutelus

  • Kadrin Karner

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised