Valitsus sai ülevaate keskkonnategevuskava elluviimisest

Valitsus sai tänasel istungil ülevaate keskkonnategevuskava elluviimisest koos suuremate saavutuste ja olulisemate järeldustega. Aruande kohaselt tuleb hakata rohkem tähelepanu pöörama põllumajandustootmisest pärineva reostuse piiramisele, reovee nõuetekohasele puhastamisele ja piiriveekogude paremale kaitsele.

Eestile omaste metsaliikide säilimiseks tuleb rangelt kaitstava metsamaa osakaalu hoida ka edaspidi 10% juures kogu metsamaa pindalast ning tagada ka selle tüpoloogiline esinduslikkus. Pidevas hoolduses on ca 25 000 hektarit poollooduslikke kooslusi ning heaks kiidetud looduskaitse arengukavaga on pandud tugev alus valdkonna süsteemsemale ning ökosüsteemipõhisemale arendamisele.

Olulisemad investeeringud energiasäästu on tuuleenergia ja teiste taastuvenergiaallikate kasutamise toetamine; korterelamute, eramajade ning avaliku sektori hoonete rekonstrueerimine energiatõhusamaks; elektriautode soetamine ja nende üleriigiline laadimisvõrgustik ning keskkonnasõbralike busside ja trammide soetamine.

Järgnevatel aastatel tuleb senisest põhjalikumalt tegeleda taastuvenergia kasutuse ergutamisega transpordisektoris. Suureks väljakutseks saab olema kohalike omavalitsuste jäätmekäitluse korraldamise võimekuse kasvatamine. Edaspidi tuleb püügivõimalused hoida rangelt vastavuses kalavarude tegeliku olukorraga. Jätkuvalt on väljakutseks osoonikihti kahandavaid aineid sisaldavad seadmed ja vajadus nendes sisalduva aine kokkukogumiseks ja hävitamiseks.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

LAANEKURU OÜ otsib sihikindlat TEGEVJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

15. aprill 2019

Uudised