• 22.01.13, 15:39
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Alamõõduliste kalade püük Peipsil tõi kaasa kriminaalmenetluse

Keskkonnainspektsioon alustas möödunud nädalal Peipsi järvel alamõõdulisi kalu püüdnud kalurite suhtes kriminaalmenetluse.
Keskkonnakaitseinspektorid tabasid möödunud nädalal Ida-Virumaal Peipsi järvel kolm kutselist kalurit, kes olid püügile seadnud lubatust väiksema silmasuurusega nakkevõrgud, mille tõttu moodustasid alamõõdulised kalad enamiku saagist. Kokku püüti ligi tuhat alamõõdulist kala.
Väiksema silmasuurusega püüniste kasutamist loetakse tõsiseks kalapüüginõuete rikkumiseks, mille puhul kahjumäär korrutatakse viiega. Seega tekkis alamõõduliste kalade püügiga oluline keskkonnakahju, millest tulenevalt alustas Keskkonnainspektsioon kalurite suhtes kriminaalmenetluse.
Möödunud nädalal Peipsil läbiviidud plaanilise järelevalve käigus tuvastasid inspektorid veel kaheksa nõuetekohase tähistuse ja märgistuseta nakkevõrgujada, kokku 47 nakkevõrku. Osal neist oli märgistus olemas, kuid kontrollimisel selgus, et selliseid numbreid ei ole käesolevaks aastaks väljastatud. Samuti oli osa nimetatud võrkudest lubatust väiksema silmasuurusega.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Kuna kohapeal ei olnud võimalik nakkevõrkude omanikke tuvastada, kõrvaldati nõuetele mittevastavad võrgud püügilt. Lisaks sellele eemaldasid inspektorid püügilt 13 selgusetu kuuluvusega unda.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.25, 16:08
Suursaagi ootuses: mis saab hinnast ja kvaliteedist?
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele