Viimsi valda võib tulla uus loodusõppe ja terviserada

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus esitab valitsusele eelnõu, millega soovib anda Viimsi vallale Soosepa rabas 9-hektarilise maatüki, kuhu vald saab rajada kõigile avatud loodusõppe- ja terviseraja.

Viimsi vald soovib rajada loodusõppe- ja terviserada, mida saaks lisaks lasteaedadele ja koolidele kasutada kõik loodusehuvilised külalised.

Viimsi valda rajatav loodusõppe- ja terviserada aitaks suurendada lasteaia- ja koolilaste teadmisi loodusest, eriti loodusõpetuse, bioloogia ja geograafia õpetamisel. Lisaks saab loodusainete õpetamist ühendada kehalise kasvatuse tundidega.

Sooraua loodusõppe- ja terviserada rajamise puhul on tähtis, et mõju looduskeskkonnale oleks minimaalne. Vajadusel tugevdatakse rada liivaga ning kaetakse koorepuruga. Märjematesse kohtadesse on planeeritud laudtee ning kraavide ületamiseks paigaldatakse purded. Rada märgistatakse ja varustatakse infotahvlite ja -viitadega.

Viimase uuringu põhjal külastab iga-aastaselt loodusradu üle 60 protsendi Eesti elanikkonnast. Eriti populaarsed ja oodatud on need loodusrajad, kus on lisaks liikumisvõimalustele läbimõeldult lahendatud ka info edastamine ehk infotahvlid, kust ümbritsevast loodusest teavet saada.

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised