Tuiksoo: maaelu arengukava peab keskenduma investeeringutele

Maarahva Kongressi volikogu valis volikogu uueks esimeheks Riigikogu maaelukomisjoni liikme Ester Tuiksoo. Senine esimees Arvo Sarapuu jätkab aseesimehena.

Ester Tuiksoo rõhutas, et maaelupoliitikas on peamine keskenduda investeeringutele, mille mõjusus Eesti põllumajandusele ja ekspordivõimele on suurem. Tuiksoo sõnul tasub kaaluda, et eelistataks just pikaajalisi investeeringuid, mis uuendavad põllumajandushooneid ja nendega seotud tehnoloogiaid.

„Nii valmistame oma turgu ette piimakvoodi kadumisele 2015. aastal ja suurendame Eesti piimatootjate konkurentsivõimet. Leian, et suuremad põllumajandustootjad on Eesti riigi toidu julgeoleku tagajad, kelle toodang peab kindlustama nii Eesti vajaduse kui elavdama maapiirkondade majandust ekspordist laekuva tuluga,“ lisas Riigikogu maaelu komisjoni liige Tuiksoo.

„Uue Euroopa Liidu finantsperspektiivi  raames aastateks 2014-2020 peame oluliseks uue Eesti maaelu arengukava koostamist, mis kindlustaks investeeringud põllumajandustootjatele ja seeläbi ka töökohad piirkondades,“ rääkis Tuiksoo.

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

LAANEKURU OÜ otsib sihikindlat TEGEVJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

15. aprill 2019

Uudised