AS Sagro kasvuhoones Harjumaal Laagris korjati eile esimesed kilod värsket kodumaist kurki sel kevadel.
„Plaanitud saagikoristuse algus selleks kevadeks oli plaanitud järgmise nädala lõppu, kuid päikselised ilmad mõjutasid taimede arengut sedavõrd, et esimesed kurgid korjati juba eile. Jaekaubandust oleme valmis varustama alates järgmisest nädalast“, sõnas AS Sagro tootmisjuht Madis Kahu. „Tore, et esimene saak langes kokku kalendrikevade algusega“.
AS Sagrol on sel aastal kurgi all pinda 0,5 ha, loodetav saak sellelt pinnalt on 150-160 tonni.
Aastaringselt kasvatavad Eestis värsket kurki katmikalal Grüne Fee Eesti AS ja Peipsi Aiand OÜ.Kõik ettevõtted on Eesti Aiandusliidu liikmed.

Seotud lood

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele