Eile kogunes Põllumajandusministeeriumis viimast korda mahepõllumajanduse uue arengukava töögrupp, et vaadata üle viimased muudatusettepanekud. Arengukava on plaanis kinnitada aprillis.
„Eesmärk on, et mahetoit jõuaks paremini tarbijani – et tarbija teaks mahetoitu nõuda ja leida ning tootjad suudaks sellele nõudlusele ka vastata,“ ütles taimetervise osakonna juhataja Sigmar Suu. „Arengukavas kirjeldatud tegevustes keskendume peamiselt avalikkuse teadlikkuse tõstmisele, mahetöötlemisvõimaluste ja –mahtude suurendamisele ning tootjatevahelisele koostööle.“
Mahepõllumajandussektori arenguks seatud eesmärgid on tulnud eelkõige sektorist endast. Kokku oli kaasatud üle 20 organisatsiooni.
Mahepõllumajanduse uue arengukava koostamises osalesid TÜ Eesti Mahe, Eesti Mahepõllumajanduse SA, MTÜ Ökoloogiliste Tehnoloogiate Keskus, Eesti Biodünaamika Ühing, Läänemaa Mahetootjate Selts, MTÜ Saare Mahe, MTÜ Hiiumahe, SA Eesti Maaülikooli Mahekeskus, Eesti Maaülikool, Harju Mahetootjate Ühing, Wiru Vili TÜ, Lõuna-Eesti Toiduvõrgustik TÜ, MTÜ Virumaa Mahetootjad, Eesti Taimekasvatuse Instituut, Eesti Põllumeeste Keskliit, Põllumajandusuuringute Keskus, Eesti Aiandusliit, Eestimaa Talupidajate Keskliit, Põllumajandusamet, Veterinaar- ja Toiduamet, MTÜ Eesti Noortalunikud, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning PRIA.
Vaata lisaks:
Seotud lood
Mahetoodete valik Eestis laieneb, kuid suur osa tarbijaist ei ole seda valmis kõrge hinna eest ostma. Kohati tuleb mahetoote eest maksta kordades kõrgemat hinda.
Taimede toitumises loeb iga detail – alates mullastiku tasakaalust kuni väetamisõige koguse ja parima ajastuseni. Polar® Fast N 15.5 on eriline lämmastikväetis, mis tagab kiire ja efektiivse toitainete omastamise ning aitab tõsta teravilja saagikust ja saagikvaliteeti, parandades terade proteiinisisaldust.