Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 21. jaanuar 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

KIK-i keskkonnaprogrammist toetuse taotlejatele toimub 5 teabepäeva

SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) korraldab jaanuaris ja veebruaris teabepäevad keskkonnaprogrammi 2014. aasta I voorust toetuste taotlejatele. Teabepäevad toimuvad Kuressaares, Jõhvis, Tartus, Pärnus ja Jõgeval.

Teabepäevadel antakse ülevaade programmi eesmärkidest ja taotluste hindamise kriteeriumitest. Tutvustatakse õigusraame, jagatakse nõuandeid andmesüsteemi KIKAS kasutamiseks ning selgitatakse, millised on abikõlbulikud kulud ja kuidas koostada taotluse eelarvet.

KIKi keskkonnaprogrammi üksuse juhi Heiko Põdersalu sõnul on infopäevad taotlejatele suureks abiks ja osalemine kindlasti vajalik. „Projekti idee võib olla väga hea ja suure positiivse keskkonnamõjuga, aga see peab selgelt kajastuma ka esitatud taotluses,“ ütles ta.

Teabepäevi viivad läbi KIK-i maakondlikud spetsialistid, kes on kutsunud taotlemisega seotud teemasid selgitama esinejaid just konkreetse maakonna vajadustest lähtuvalt. Avatud vooru ajal korraldatakse koolitusi ka valdkonniti ja väiksematele gruppidele ning taotlemisega seotud küsimuste puhul tasub nõu ja abi küsida KIKi maakondlikult spetsialistilt, kelle kontaktid leiab siit.

Teabepäevad on osalejatele tasuta ning ajakava ja toimumiskohad leiab KIK-i kodulehelt.

Taotleda on võimalik kümnes valdkonnas: kalandus, veemajandus, jäätmekäitlus, looduskaitse, metsandus, keskkonnakorraldus, merekeskkond, maapõu, atmosfääriõhu kaitse ja keskkonnateadlikkus.

Taotlemine käib läbi elektroonilise infosüsteemi KIKAS ning taotluste esitamise tähtaeg on 17. veebruar 2014.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616