Leedus diagnoositi sigade Aafrika katk metssigadel 

Täna, 24. jaanuaril diagnoositi Leedus metssigadel sigade Aafrika katk. Haigus on diagnoositud Alytuse maakonnas Valgevene piiri läheduses. 

Sigade Aafrika katk on väga nakkav sigade haigus, mille kulg võib olla üliäge ning mida iseloomustab kõrge palavik, täielik isutus, verevalumid nahal ja siseorganites ning surm 7 – 10 päeva jooksul pärast haigustunnuste ilmnemist. Suremus võib küündida 100%-ni.

Haigus on kiire levikuga ja tekitab suurt majanduslikku kahju. Kõik haiged ja haiguskahtlusega seakarjad hävitatakse.

Et vältida haiguse leviku riski Eestisse, tuletab Veterinaar- ja Toiduamet loomapidajatele ja elusloomade vedajatele meelde, et rangelt oleksid täidetud bioohutusmeetmed.

Täiendava loomatauditõrje meetmena on Veterinaar- ja Toiduamet kehtestanud bioohutusmeetmed vähendamaks haiguse leviku riski Leedust Eestisse - loomafarmi territooriumile võib Leedust saabunud elusloomade vedamiseks ettenähtud transpordivahend siseneda alles:

  • peale 48 tunnist ooteaega alates Eesti piiri ületamisest 
  • peale transpordivahendi täiendavat desinfitseerimist Eestis.

Nende meetmete täitmine peab olema dokumentaalselt tõestatud.

Transpordivahendite desinfektsiooniks sobivad kloori sisaldavad desovahendid nagu 5%-line kloramiinilahus, naatriumhüpokloritilahus, kloorlubi ja Virkon S lahjenduses 1:200.

Loomasööda sissevedu Leedu Vabariigi Alytuse maakonnast on samuti keelatud.

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised