Polina Volkova • 4. märts 2014
Jaga lugu:

Kalaeksportija: Ukraina partnerite meeleolu on rahulik

Kajax Fishexpordi juhi Oleg Omeltšenko sõnul on neil koostöö mitme tööstusega Ukrainas ja ka Krimmis ning esialgu pole selles koostöös mingeid muutusi keerulise olukorra tõttu toimunud.

Eesti ettevõte varustab Ukraina firmasid kalaga juba aastaid. Milliseks võib olukord aga lähitulevikus muutuda, ei oska Omeltšenko öelda.

"Nii nagu nad on meile varem maksnud, maksavad nad siiani," rääkis firmajuht. "Nii nagu oleme neile kala saatnud, nii saadame ka edasi." Omeltšenko sõnul on Ukrainas Kertšis asuvate koostööpartnerite meeleolu rahulik, sest see linn on kaugel Simferoopolist ja Sevastoopolist.

"Me ei tahaks oma tegevust Ukrainas lõpetada," lausus Omeltšenko, lisades, et kui asjaolud, näiteks raha jääb saamata, selleks sunnivad, siis tuleb muidugi lõpetada. Seni on aga rahaülekanded toimunud regulaarselt.

Ukraina turg on Kajax Fishexpordi jaoks olulise tähtsusega, kuna sinna läheb pea pool nende toodangust. 2012. aastal oli Ukraina ettevõtte suurim eksportturg, kust teeniti 2,5 miljonit eurot. Ettevõtte kogukäive oli 3,9 miljonit eurot, sellest 98,8% moodustas eksport.

Jaga lugu:
PÕLLUMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad põllumajanduse uudised igal nädalal enda postkasti.

Pollumajandus.ee toetajad:

Enimloetud
Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmuspollumajandus.ee juhtTel: 555 33 789meelika@pollumajandus.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee