VTA: loomatauditõrje abinõude rakendamise muutmine seoses sigade Aafrika katkuga Leedus ja Poolas

Sigade Aafrika katk diagnoositi selle aasta jaanuaris metssigadel Leedu ja Poola territooriumitel. Hiljem pole uusi haiguspuhanguid avastatud.

Seoses eeltooduga ei rakendu enam elusloomade veokitele 48 tunnine ooteaeg alates Eesti Vabariigi territooriumile jõudmisest kuni farmi territooriumile sisenemiseni.

Endiselt jäävad kehtima nõuded, et loomafarmi territooriumile võib Leedust ja Poolast saabunud elusloomade veok siseneda alles:

• peale transpordivahendi täiendavat desinfitseerimist Eestis (desinfitseerimiseks sobivad kloori sisaldavad desovahendid nagu 5%-line kloramiinlahus, naatriumhüpokloritilahus, kloorlubi, Halamid ja Virkon S lahjenduses 1:200);

• nende meetmete täitmine peab olema dokumentaalselt tõestatud.

Kehtima jääb ka sigade kuumtöötlemata sööda sisseveo keeld Eesti Vabariiki käskkirjas nimetatud Leedu ja Poola piirkondadest.

Kehtivad täiendavad loomatauditõrje meetmed (välja arvatud alates 23ndast aprillist eelkirjeldatud 48 tunnine ooteaeg) on kehtestatud Veterinaar- ja Toiduameti peadirektori käskkirjaga.

Et vältida haiguse leviku riski Eestisse, tuletab Veterinaar- ja Toiduamet loomapidajatele ja elusloomade vedajatele meelde, et rangelt oleksid täidetud bioohutusmeetmed.

Loe lisaks sigade Aafrika katki kohta SIIT.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised