Parimate metsamajandajate konkurss

Eesti Erametsaliit on alates 1994. aastast korraldanud parimate talumetsamajandajate konkurssi. Parima talumetsamajandaja konkurss kannab nüüdsest nime parimate metsamajandajate konkurss.

Nimevahetuse idee tuli sellest, et paljud metsaomanikud, kes majandavad oma metsi hästi, ei ela enam taludes või ei pea talu selle traditsioonilises mõttes. Konkurss ja parimate metsamajandajate kokkutulek jätkavad vanu traditsioone uues võtmes, et pöörata enam tähelepanu metsade majandamise vajalikkusele ja metsakasutuse mitmekülgsetele võimalustele läbi eriilmeliste metsaomanike.

Konkursil hinnatakse erinevaid metsamajanduslikke töid ning muid metsaga seotud tegevusi eraldi kategooriatena. Konkursil valitakse lisaks parimale metsamajandajale välja tublid metsamajandajad erinevates kategooriates. Konkursi hindamissüsteemi täiendamine aitab ühiskonnale paremini selgitada erinevate metsamajanduslike tööde, nagu uuendusraie, istutamine ja noorendike hooldus, olemust ja vajadust, selle kõrval aga väärtustada ka metsahoiuga seotud tegevusi, nagu näiteks pärandkultuuri objektide hooldamine ja loodusväärtuste hoidmine.

Konkursil osalemiseks tuleks täita ankeet oma metsa andmetega ning saata see 20. juuniks posti teel aadressile: MTÜ Eesti Erametsaliit, Mustamäe tee 50, 10621 Tallinn või e-posti teel: kristel.arukask@erametsaliit.ee

Konkursi ankeedi leiate www.erametsaliit.ee lehelt. Konkursil osalenuid tunnustatakse 16.augustil parimate metsamajandajate kokkutulekul Pärnumaal.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised