• 11.06.14, 13:12
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Põlluinfo: Putukad on aktiivseks muutunud

Tänases põlluinfos kirjutab Scandagra Eesti agronoom-nõustaja Tiiu Annuk erinevatest putukatest, kes põldudel omatahtsi majandades suurt kahju võivad teha.
Eelmise  nädala soojade ilmade tõttu on putukad väga aktiivseks muutunud ja nende arvukus on tõusnud. Nii lehetäisid, ripslasi, viljakukkesid  jt.  võib arvukalt kohata teraviljadel. Suvirapsil on põhiliselt näha maakirpe, hiilamardikaid ja kapsakoisid. Ka varre-peitkärsakaid võib kohata ja talirapsil kõdrasääske. Lisaks eelnimetatutele veel paljusid teisi kahjureid kui ka kasureid nagu lepatriinud jt.
Kapsakoi lendlus oli eelmisel nädalal massiline. Teda võis kohata nii rapsipõldudel kui mujal kultuuridel, kus eelmisel aastal kasvatati rapsi. Arvestades eelmise aasta ulatuslikke kahjustusi, ei tohiks seda tähelepanuta jätta.
Kapsakoid võivad kahjustada nii suvi- kui ka talirapsi. Talirapsil kahjustavad noori kõtru ja seemneid. Kapsakoi tõrjet alustatakse, kui ühel taimel on 5-10 röövikut või kui selliseid taimi on põllul vähemalt 10%.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kuna suvirapsil on mõnel pool juba õisik moodustunud, tuleb jälgida ka hiilamardikate arvukust. Talirapsil on näha ka esimesi suuremaid kõdrasääse kahjustusi.
Viimane aeg on panna paika ka hernemähkuri tõrjeplaan. Hernepõllule pannakse 1 feromoonpüünis kolme hektari kohta. Püüniseid on soovitatav panna põllu äärest 6-10 m sissepoole. Kui püünisesse tuleb ööpäevas vähemalt 5–10 liblikat, siis on lendlus küllalt tugev ja tuleks pritsida.
Loe kõigest pikemalt SIIT.
.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 09.09.24, 17:50
Ekspert: kõrreliste umbrohtudega tuleb tegeleda juba sügisel, muidu läheb olukord käest
Kuna aasta-aastalt esineb kõrreliste umbrohtude tõrjega aina enam probleeme, on väga oluline saada need kontrolli alla juba sügisel. Taimekaitsevahendite esindaja Nordisk Alkali tehniline nõustaja/turundusjuht Ann Raukas nendib, et pikkadel sügistel peab kultuur konkureerima umbrohuga nii toitainete kui ka valguse osas ning lisaks loob tihe ja umbrohurikas taimik soodsad tingimused taimehaiguste levikuks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele