Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 3. september 2014
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

VTA: Vaata, milline on toidulisandite märgistuse juhend ja uued teatiste vormid

Veterinaar- ja Toiduameti kodulehelt on nüüd leitav juhend toidulisandite märgistuse kohta. Antud juhendi eesmärk on selgitada toidukäitlejale, millised nõuded kehtivad toidulisandite märgistusele.

Juhendis on välja toodud järgmised teemad:

- erinevatest õigusaktidest tulenevad nõuded, mis kohalduvad ja/või võivad kohalduda toidulisanditele;

- toitumis- ja tervisealased väited;- ootel olevate tervisealaste väidete otsimine;- ühendite loetelu, mida võib kasutada vitamiinide ja mineraaltoitainete ühenditena toidulisandites;- vitamiinide ja mineraaltoitainete soovituslikud päevased kogused täiskasvanutele ning märgistusel kasutatavad ühikud ;- märgistuse näidised.

Märgistuse juhend on ajas muutuv dokument, mida täiendatakse seoses õigusaktide muutmisega.

Vaata lisaks: märgistuse juhend

Lisaks on uuendatud toidulisandite ja eritoitude teavitamise vorme. Uuendamise põhjuseks on üleminek elektroonilisele teatise esitamisele Põllumajandusministeeriumi kliendiportaali või Eesti teabevärvava eesti.ee kaudu. Uute teatistega ühtlustatakse teavitamisel esitatavat infot.

Vaata lisaks: uus toidulisandi teatis

Vaata lisaks: uus eritoidu teatis?

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616