Rõivas: lisandväärtusega piimatooted aitavad saavutada ekspordis edu

Peaminister Taavi Rõivas tunnustas Väätsa farmikompleksi avamisel piimaettevõtjaid, et nad vaatamata keerulistele aegadele otsivad võimalusi tootmises kõrgema lisandväärtuse loomiseks.

Peaministri sõnul on Eesti majanduskasvu aluseks eksport. Tema hinnangul peaksime me tootmisahela kõige madalamalt astmelt, ehk toorpiima väljamüügilt liikuma edasi.

„Meie eesmärk peab olema kõrgema lisandväärtusega piimatoodete nagu näiteks jogurtite, juustude või piimapulbri tootmine ning eksportimine,“ ütles peaminister ning lisas, et nii on Eesti põllumehed vähem haavatavad ja edukamad uute turgude otsimisel.

Rõivase sõnul on Väätsa farmikompleksi puhul tegemist suurepärase näitega targast investeerimisest, mis on muutnud põllumajanduse sisu – efektiivsuse ja kvaliteetse toodangu kõrval on oluline loomade heaolu ja head töötingimused töötajatele.

„Mul on hea meel kuulda, et Väätsal plaanitakse farmi järgmistes arendamise etappides ka piima väärindamist, ehk erinevate piimatoodete valmistamist,“ ütles Rõivas.

Väätsa laudakompleks on Eesti suurim lüpsifarm, mille unikaalsus seisneb nutikate lahenduste ja keskkonnasäästlike põhimõtete kasutamises.

  

Galerii

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised