Oktoobri kümne esimese päevaga on tuvastatud sigade Aafrika katk kümnel metsseal.
Sigade Aafrika katk tuvastati:
- 10. oktoobril diagnoositi sigade Aafrika katk varasemalt taudistunud alalt Viljandimaal (taudistunud ala nr 2) leitud ühel metsseal.
- 8. oktoobril diagnoositi sigade Aafrika katk varasemalt taudistunud alalt Viljandimaal (taudistunud ala nr 2) leitud viiel metsseal.
Artikkel jätkub pärast reklaami
- 6. oktoobril diagnoositi sigade Aafrika katk varasematest leiukohtadest Viljandimaal 1 metssiga (taudistunud alalt nr 2) ja Valgamaal 2 metssiga (taudistunud alalt nr 1). .
- 3. oktoobril diagnoositi sigade Aafrika katk varasemast leiukohast Viljandimaal Tarvastu vallas ühel metsseal.
Vaata taudistunud alade asukohti
SIIT.
Seotud lood
Sigade aafrika katku (SAK) levimise pidurdamiseks keelustas Keskkonnaamet taudi diagnoositud omavalitsustes (nö II tsoon) aju- ja koerajahi kõikidele ulukitele, et mitte ajada metssigu liikvele.
Eelmisel nädalal leiti Lõuna-Eestis Hummuli lähistel metssea põrsas, kes ilmselt oli nakatunud Aafrika seakatku.
Põllumajandusministeeriumis toimus täna, 19. septembril kohtumine seakasvatajatega, kus anti ülevaade sigade aafrika katku leviku hetkeseisust Eestis, rakenduvatest tauditõrje meetmetest ning kaasnevatest piirangutest loomade ja loomsete saadustega kauplemisele.
Sel aastal on sigade Aafrika katku puhanguid korduvalt diagnoositud Venemaal ja Valgevenes ning Poola ja Leedu Valgevenega külgnevates piirkondades.
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.