Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 26. jaanuar 2015

Sulling: Eestil on head eeldused Jaapaniga koostööd tihendada

Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling kohtus 18.-25. jaanuaril toimunud Jaapanis visiidi käigus Jaapani valitsuse ja parlamendi esindajate, ettevõtlusorganisatsioonide juhtide ja mitme suurkorporatsiooniga, et otsida koostöövõimalusi ettevõtluse valdkonnas.

Jaapanis sai kinnitust huvi Eesti piimatoodete impordi vastu. „Eesti piimatooteid soovib oma klientidele osta rahvusvahelise haardega Marubeni korporatsioon. Praeguseks on kokku lepitud, et Eestist saadetakse Jaapanisse juustu proovipartiid, et sealsed potentsiaalsed kliendid saaksid neid kasutada oma toodete valmistamisel,“ märkis Anne Sulling. Tema sõnul võtab Jaapani turu avamine aega, kuid tänu Eesti varasemale heale koostöökogemusele Jaapani ettevõtetega on meie piimatöösturitel läbirääkimised kulgenud tavapärasest märksa kiiremini. Sulling avaldas lootust, et lõplike kokkulepeteni on võimalik jõuda veel selle aasta esimeses pooles.

Marubeni Corporationi käive oli viimasel majandusaastal 132,4 miljardit USA dollarit ja puhaskasum 2 miljardit USA dollarit. Marubenil on kokku 120 esindust rohkem kui 65 riigis. Korporatsioon tegutseb 12 erinevas tööstussektoris, alates toiduainetetööstusest ja lõpetades energeetika- ja metallitööstusega. Saastekvoodi müügi käigus on koostöös Marubeniga Eestis renoveeritud üle 150 avaliku hoone, kaheksa teatrit said moodsad energiasäästlikud valgustuslahendused ja viis teatrit uued teatribussid.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150