Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 13. märts 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Meelis Annus: jätkan samal kursil

Meelis Annus: jätkan samal kursil
Autor: Andra Rinderberg, Swedbank AS, personalispetsialist
2. märtsil alustas põllumeeste ühistu KEVILI juhina tööd endine Swedbanki põllumajandussektori juht Meelis Annus, kes on panganduses töötanud 21 aastat.

Meelis Annuse töökohustused Swedbankis võttis üle Brit Juus. „Britil on olnud üsna palju suhtlemist Lõuna-Eesti suuremate põllumajandustootjatega ja ta valdab teemat hästi,“ selgitas Annus.

Nüüd, kus Annus on KEVILIt  juhtinud pea 2 nädalat, on tal muljed esimestest tööpäevadest head.„Esmamuljed on väga positiivsed, meeskond on pühendunud ja nad valdavad oma tööga seonduvaid teemasid väga hästi,“ ütles Annus. „Organisatsiooni kultuur ja sisu on kõrgel tasemel, tegemist on ühe Eesti tugevama põllumeeste ühistuga.“Uue juhi esimeseks plaaniks on teha endale selgeks ühistulise tegevuse põhitõed.„Plaan on jätkata samal kursil. Suuri muutusi teha pole vaja, ühistul on väga professionaalne nõukogu, kes on targalt suunda valinud ja aitab ka mul sihte seada. Panga taust loob hea eelduse, et planeerida ja lahendada finantseerimise vajadused, mis on üsna oluline teema ning mahud on suured,“ rääkis lähitulevikust Annus. „Kindlasti on meil mitmeid investeerimisplaane, kuidas oma liikmete konkurentsieelist kasvatada. Nende realiseerimine sõltub PRIA toetuste saamisest. Hoiame silmad lahti ja soovime toetusrahasid Eesti teraviljasektori arendamiseks mõistlikult kasutada.“ TASUB TEADA

Põllumeeste ühistu KEVILI on Eesti suurim taimekasvatajate tulundusühistu, mille peamisteks tegevusaladeks on :• Liikmete teravilja- ja rapsitoodangu turustamine;• Liikmete varustamine tootmissisenditega (seemned, väetised, taimekaitsevahendid, jm);• Turuinformatsiooni kogumine ja edastamine;• Teenuste vahendamine.Ühistul on 132 liiget. KEVILIt juhib üheliikmeline juhatus ja seitsmeliikmeline nõukogu.KEVILIs töötab 21 inimest.2013. majandusaasta läks KEVILI ajalukku läbi aegade suurima investeeringu valmimisega - Roodeväljale, Sõmeru valda valmis ühise investeeringuna 8 miljonit eurot maksev teravilja terminal. 2014. aastal ehitati terminalile juurde 10000 tn mahutuvusega puisteladu, mille investeering oli 1 miljonit eurot.KEVILI alla kuuluvad veel ettevõtted:  KEVILI Foods OÜ, Kevili Investeeringud OÜ ja KEVILI Koolitused MTÜ. 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616