Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 20. märts 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Põllumajanduse tippjuht 2015 on Ain Aasa

20. märtsil 2015 kuulutati Olustvere lossis toimunud konverentsil „Põllumees kui tippjuht“ juba kolmandat aastat järjest välja põllumajandussektori tippjuht.

„Eesti toidutootjatele jääb mullune suurte saakide, kasinate hindade ja ebakindlate turgudega aasta pikaks ajaks meelde. Selliste olukordadega toimetulek nõuab põllumajandusjuhtidelt head planeerimisoskust ja tugevat närvi. Põllumajanduse tippjuht oskab ka headel aegadel olla kokkuhoidlik ja olla valmis erinevateks oludeks,“ ütles põllumajandusminister Ivari Padar. „Ain Aasa on hoidnud Estoniat raskematel ja kergematel aegadel, pilk pidevalt tulevikku suunatud.“

Põllumajandussektori tippjuhi 2015 Ain Aasa sõnul tuli tippjuhi tiitel talle meeldiva  üllatusena. „See on kindlasti tunnustus kogu meie meeskonnale. Oleme tasa ja targu oma ettevõtet arendanud ning tänu selgele strateegiale, julgetele otsustele, kindlale visioonile ning pühendunud personalile, oleme läbi aastate suutnud saavutada püstitatud eesmärgid“, ütles Aasta. „Tippjuhi tiitliga kaasnev tähelepanu ja vastutus ei sunni ainult meid igapäevaselt rohkem panustama vaid on positiivseks kuvandiks kogu põllumajandussektorile“, lisas Aasa.

Swedbanki põllumajandussektori juhi Brit Juus´i sõnul on Ain Aasa edukas suurettevõtja, kes on juba kujunenud valdkonnas tugevaks arvamusliidriks – tegu on mehega, kelle sõnal on kaalu. „Ain Aasal on väga hea kogemustepagas ettevõtte juhina ning põhjalikud teadmised nii taime- kui loomakasvatuses. Ta on igati saadud tunnustuse vääriline,“ sõnas Juus.

„Põllumajandussektori tippjuhi tiitliga soovime jätkata parimate praktikate jagamist ning innovaatiliste, aktiivsete, kogukonna arengusse panustavate ja laitmatu ärieetikaga juhtide tunnustamist. Valimiskomisjoni liikmetel ja korraldajatel on kolme aastaga, mil tiitlit on välja antud, tekkinud selge veendumus, et algust on tehtud sektori arengut positiivselt mõjutava sündmusega, mida tuleb kindlasti ka tulevastel aastatel jätkata,“ lisas Juus.

Ain Aasat autasustatakse skulptuuriga „Kuldne viljapea“, mille autoriks on Tiiu Kirsipuu. Põllumajandussektori tippjuht aastal 2013 oli Indrek Klammer ja 2014 oli Märt Riisenberg.

Põllumajandussektori tippjuht 2015 valimiskomisjoni kuulusid tänavu: Meelis Annus, Märt Riisenberg, Madis Ajaots, Einar Jakobi, Margus Ameerikas, Marek Linnutaja, Üllas Unt ja Riho Kala.

Konverentsi „Põllumees kui tippjuht“ korraldavad alates 2006. aastast Olustvere teenindus- ja maamajanduskool ning Corpore Konverentsid.

 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616