Agroforum: Maailma põllumajandusel on raske nõudlusega sammu pidada

Eesti Maaülikoolis toimuva rahvusvahelise toidu- ja energiatootmise jätkusuutlikkusele keskenduva konverentsi Agroforum Mare Balticum esimese päeva lõpetas Dr Harald von Witzke Humboldti Ülikooli Rahvusvahelise põllumajanduskaubanduse ja arengu õppetoolist tõdemusega, et maailma põllumajandus ei suuda jätkata samas tempos nagu varem.

Aastakümnete jooksul toodeti pidevalt rohkem toitu, rohkematele inimestele odavama hinnaga, kuid enam ei ole see võimalik. Selle peamisteks põhjusteks on piiratud veeressursid, energia ja selle hinna kasv, kliima soojenemine, mis vähendab põllumajanduseks sobivat maad ning biokütuse tootmine, mille tooraine konkureerib toiduainete kasvatamiseks kasutavale pinnale.

Lahenduseks on siinkohal olemasolevate ressursside parem ärakasutamine ja produktiivsuse suurendamine, mitte täiendava põllumaa kasutusele võtmine.  Dr Harald von Witzke sõnul peaks toidu tootmise suurendamisest 90% tulema produktiivsuse kasvust ja vaid 10% uue maa kasutusele võtust. Tõhusamale põllumajandusele peavad seejuures keskenduma mitte ainult arenevad, vaid ka arenenud riigid eesotsas Euroopa Liidu liikmetega.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised