Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 30. aprill 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Eesti Põllumeeste Keskliit kutsub põllumehi kriisiküsitlust täitma

EPK on kogunud andmeid ning jälginud põllumajandus-ettevõtete ja talude finants-majanduslikku olukorda. Nüüd kutsuvad nad kõiki põllumehi kriisiküsitlust täitma.

Oleme seni teinud 2 küsitlust – 2014 aasta novembris ja käesoleva aasta veebruaris. Nende andmete analüüs ja võrdlus on olnud heaks abimaterjaliks põllumeeste olukorra selgitamisel avalikkusele ja poliitikutele. Kahjuks pole siiski  kriisiolukorra leevendamiseks tehtud otsuseid, mis põllumajandustootjaid tuntavalt aitaksid. Mitmed meie hulgast on juba otsustanud tootmise täielikuks või osaliseks lõpetamiseks. Siiski pole olukorra tõsidus piisaval määral jõudnud nendeni, kes saaksid vastu võtta otsuseid aitamaks säilitada põllumeeste konkurentsivõimet ning kriisi üle elada. Seetõttu korraldame kolmanda küsitluse, et saada värskemat ülevaadet hetkeolukorrast. Küsimustik on sarnane kahele eelmisele. Kuna kriis on süvenenud, oleme lisanud küsimusi teie valmisoleku kohta osalemaks avalikes protestiaktsioonides.

Mida rohkem saame objektiivseid vastuseid, seda suurem on tõenäosus, et meie olukorrast saadakse aru ning võetakse vastu otsuseid, mis meid tõesti aitavad.

Palun täitke küsimustik EPK kodulehel hiljemalt 10. maiks. Kui kellelgi on lihtsam vastata teises vormingus, pöörduge palun maakondliku põllumeeste liidu poole, kust saab küsimustike vorme jm. abi.

Küsitluse saad täita SIIN.

Ainult kõik koos suudame midagi muuta!

Eesti Põllumeeste Keskliit

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616