Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 2. juuni 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

2015. aasta parima mahetootja ja -toote konkurss on alanud

Alates 29. maist saab esitada kandidaate konkurssidele „Parim mahetootja 2015“ ja „Parim mahetoode 2015“. Konkursside eesmärk on tunnustada parimaid mahetootjaid ja -tooteid ning tutvustada neid avalikkusele.

„Parima mahetoote konkurss on näidanud, et Eestis on väga ettevõtlikke inimesi, kellel on huvitavaid ideid, kes leiutavad uusi maitseid ja huvitavaid tooteid,“ ütles Airi Vetemaa Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutusest. „Mahetoodete turg on kuue aastaga, mil oleme seda konkurssi korraldanud, küll oluliselt edasi arenenud, kuid minna on veel palju. Suurema lisandväärtusega tooteid lisandub igal aastal, ootame sel aastalgi osalema maitsvaid ja hästi läbimõeldud tooteid. Parimat tootjat valides oleme kogenud, et põllumehed muutuvad järjest professionaalsemaks, neil on huvi areneda ning kasutada oma tootmise efektiivsuse tõstmiseks teaduspõhist infot ja teiste tootjate praktilisi kogemusi, mida hangitakse nii kodu- kui ka välismaalt. Mahetootmises nähakse perspektiivi ja arenguvõimalusi.“

Konkursile „Parim mahetootja 2015“ saavad kandidaate esitada nii organisatsioonid kui ka üksikisikud, sh kandideerija ise. Konkursile oodatakse mahepõllumajanduse üleminekuaja läbinud tootjaid, kelle põllumajandustootmine on heal tasemel. Esitamiseks tuleb täita ankeet. Kandidaatide ankeetide esitamise tähtaeg on 20. juuni 2015.

Konkursile „Parim mahetoode 2015“ saavad oma tooteid üles seada ettevõtted ise. Tingimuseks on, et mahetoode oleks enne toodete ankeetide esitamise tähtaega turul saada. Toodete ankeetide esitamise tähtaeg on 3. august 2015.

Konkursside ankeedid ja täpsemad osalemise tingimused leiate SIIT.

Ankeedid palume saata aadressile [email protected]

Parima tootja ja toote valivad välja erialaspetsialistidest koosnevad hindamiskomisjonid. Võitjad kuulutatakse välja 6. septembril Tallinnas Eesti Vabaõhumuuseumi Leivapäeval.

2014. aasta parimaks mahetootjaks kuulutati kitse- ja piimalehmakasvataja Martin Repinski Konju Mõisa Talust (R. Capital OÜ) Ida-Virumaalt. Parimaks mahetooteks oli MTÜ Urvaste Külade Seltsi valmistatud Urvaste kama.

 

Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751