Autorid: Annika Matson, Annika Matson Kald • 4. august 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Taimekaitsevahendi kasutamise nõuete eiramine toob kahju

Taimekaitsevahendi kasutamise nõuete eiramine võib kaasa tuua arvestatava kahju nii keskkonnale kui ka nende kasutajale.

Seetõttu tuleb kõiki kehtestatud nõudeid järgida täpselt, teatas põllumajandusministeerium.

Õitsvaid taimi on lubatud pritsida üksnes taimekaitsevahendiga, mille pakendi etiketil on märge, et seda võib kasutada taimede õitsemise ja mesilaste lendluse ajal. Taimekaitsevahendi kasutamise piirangud on kirjeldatud kas tootega kaasa antavas infolehes või pakendi etiketil. Õitsemise ajal pritsimine on lubatud üksnes juhul, kui märgistusel on selle kohta vastav märge. Kui lubav märge kehtib mõne kindla kultuuri kohta, ei ole lubatud selle laiendamine teistele kultuuridele. Kui lubavat märget ei ole, siis taimekaitsevahendit õitsvate taimedega alal kasutada ei tohi.

Mesilaste kaitseks võib pakendi märgistusel esineda ka täiendav ohu standardlause SPe 8 – Mesilaste ja teiste tolmeldajate putukate kaitsmiseks mitte kasutada kasulike putukate aktiivse lendlemise ajal! Selline märgistus tähendab, et taimekaitsevahend on mesilastele ohtlik ja selle kasutamisel tuleb olla eriti ettevaatlik.

Lisateavet taimekaitsevahendite kasutamise nõuetest saab põllumajandusameti kodulehelt infolehest Kuidas kasutada taimekaitsevahendeid nõuetekohaselt

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616