Juuli tõi kindlustusele põllutöömasinate kahjude kasvu

Salva Kindlustus maksis tänavu juulis klientidele kindlustuskahjusid ligi 794 000 eurot, võrreldes möödunud aasta sama ajaga kasvasid hüppeliselt põllutöömasinate rikked ning purunemised.

“Kui varasematel aastatel on põllutöömasinate suur kahjude osakaal teinud ilma alles augustis, siis nüüd näeme juba juulis hüppelist rikete, klaasikahjude või purunemiste kasvu. Juba näiteks niiduki otsasõit kivile võib seisata plaanitud töö pikaks ajaks ning tuua kaasa märkimisväärse remondiarve. Juulis küündis suurim väljamakse 10 000 euroni, mis läks niiduki töökorda saamiseks,” lausus Salva Kindlustuse AS juhatuse liige Algor Orav.

“Sagedasemad juhtumid põllutehnikaga olid juulis seotud niidukite, laadurite või heinapressi kahjudega. Tihti oli rikete põhjuseks põllul, kõrge heina sees märkamatuks jäävad kivid, millele otsasõit lõhkus masina või kahjustas näiteks niiduki tera,” lisas Algor Orav. “Arvestades seda, et suuremad põllutööd alles augustis algasid, siis võib prognoosida, et põllutehnika kahjude suur osakaal jätkub veel ka lähemas tulevikus.”

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised