Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 14. oktoober 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Copa-Cogeca munade ja linnuliha töögrupp arutas turuolukorra ja tervisenõuete üle

Euroopa Liidu linnukasvatussektor kasvab 1-3% aastas, mis on hea näitaja ning EL on selles sektoris endiselt netoeksportija.

Poolast on saanud EL suurim linnuliha tootja, kelle viimase aasta tõus selles vallas oli üle 12%. Samas on poolakad väga huvitatud, et saaks taas kasutama hakata loomset töödeldud proteiini (PAP), mis aitaks oluliselt tootmiskulusid vähendada. Seakasvatuse poole pealt olevat Euroopa Komisjon ses osas edusamme teinud.

Tootjad ei ole eriti rahul, et Euroopa Komisjon suunab liiga palju toetusraha kõrgema lisandväärtusega toodete promotsiooniks (ca 80%) ja leiavad, et seetõttu on tasakaal paigast ära, kuna enamus põllumajandustoodangut on siiski lihtne ja standardne.

Saksamaal jõustub 01.01.2017 munatootjatele vabatahtlik kokkuleppe nokkade mittelõikamise kohta, sest seal on juba kaubanduskette, kes ei võta müüki mune farmidest, kust on lindudel nokad lõigatud.

Kaubandussuhete osas on edusamme Vietnamiga, mille turg on ELi tootjatele avanemas ning väike tagasilöök on see, et Lõuna-Aafrika, mis on seni olnud  ELi jaoks väga hea eksportturg, avanes ka USAle.

allikas: EPKK

 

 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616