Roomet Sõrmus on Eesti Maaülikooli aasta vilistlane 

Täna toimunud Eesti Maaülikooli akadeemilisel aktusel kuulutati maaülikooli aasta vilistlaseks Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.

Eesti Maaülikooli vilistlaskogu juhatuse esimehe Jaan Õunapuu sõnul on Roomet Sõrmus teinud märkimisväärset tööd põllumajandustootjate ja toidutöötlejate ühendamisel ühisesse organisatsiooni. „Sõrmuse juhtimisel on saavutatud põllumajandussektorile kriisiga toimetulekuks Euroopa Liidu poolne täiendav rahastus ning Eesti riigi poolne lisarahastamine. Sõrmuse juures hinnatakse, et ta julgeb avalikult väljendada oma arvamust nii Eestis kui ka Euroopas, samuti seda, et ta on edukas läbirääkija põllumajandus- ja keskkonna teemadel.“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Roomet Sõrmus on ühiskondlikult väga aktiivne ja mõtleb Eesti elu puudutavatel teemadel alati kaasa. Tema juhtimisel on Eesti olnud esindatud mitmetel Euroopa olulisematel põllumajandust, maaelu ja toidutootmist käsitlevatel messidel. Ta on suurepärast tööd teinud ka Balti riikide põllumajanduse katusorganisatsioonide koostöö koordineerimisel.

Roomet Sõrmus teeb oma koduülikooli, Eesti Maaülikooliga, tihedat koostööd: ta on Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituudi nõukogu liige ja SA Eesti Maaülikooli Joosep Tootsi Fondi nõukogu esimees.

Varem on Maaülikooli aasta vilistlaseks valitud emeriitprofessor Olev Saveli, ettevõtjad Tanel-Taavi Bulitko, Aavo Mölder, Anu Hellenurme, Kalev Kreegipuu, Ahto Vili ja Juhan Särgava.

Jaga lugu:
Seotud lood

Põllumajandus.ee suurtoetajad:

PÕLLUMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad põllumajanduse uudised igal nädalal enda postkasti.

Põllumajandus.ee toetajad:

Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmuspollumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Ana Madismäe
Ana MadismäeReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150