MES alustas rahastamisvahendi laenutaotluste vastuvõttu

Maaeluministeerium ja MES sõlmisid lepingu, mille raames väljastab sihtasutus ettevõtjatele laene ja tagatisi MAK 2014-2020 vahenditest kokku 36 miljoni euro ulatuses.

Rahastamisvahendi raames pakutakse esialgu kahte finantstoodet: mikro- ja väikeettevõtete kasvulaen ning pikaajaline investeerimislaen. Mõlema toote sihtgrupiks on maapiirkonnas tegutsevad mikro- ja väikeettevõtjad.

„Avatud laenutoodete eesmärk on parandada maapiirkonna ettevõtete juurdepääsu kapitalile ning tooted on disainitud lähtuvalt maapiirkonna ettevõtjate spetsiifilistest vajadustest,“ ütles Maaelu Edendamise SA juhatuse liige Madis Reinup.

Kasvulaenu suurus on 5000–100 000 EUR ning laenuperioodi pikkus on kuni 8 aastat.

Pikaajaline investeerimislaen on mõeldud suuremate investeeringute tegemiseks (minimaalselt 500 000 EUR) ning see toimub kooslaenamise põhimõttel koostöös  krediidi- ja finantseerimisasutustega. Sihtasutuse poolt pakutav laen algab 250 000 eurost ning ulatub 1 000 000 euroni, tootjaorganisatsioonide puhul kuni 3 000 000 euroni. Laenuperioodi pikkus on kuni 20 aastat.

Lisainfo ja taotlusvormid uute laenutoodete kohta leiab sihtasutuse veebilehelt www.mes.ee. Taotlusi saab esitada kuni vahendite ammendumiseni.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised