Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 25. aprill 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Agroforum: Avatud talude päev meelitab linlasi maale

Reve Lambur: Avatud talude päev meelitab linlasi maale
Autor: Annika Haas
Põllumajanduse jätkusuutlikkuse tagamise üks oluline osa on turundus ning toodete tutvustamine tarbijatele. See kujundab nende ootusi ja eelistusi ning tarbijate ostukäitumine mõjutab omakorda toidu tootjaid.

Toodete tutvustamisel loeb leidlikkus ja julge pealehakkamine, mille heaks näiteks on mullu üleriigilisena ellu kutsutud avatud talude päev. Avaliku ja erasektori koostöös sündinud sündmusest võttis osa 147 talu, kuhu tehti sel päeval ligi 45 000 külastust. 

Uuenduslikku ettevõtmist tutvustas Eesti Maaülikoolis keskkonnanutikale põllumajandusele keskenduval konverentsil Agroforum Mare Balticum Reve Lambur Maamajanduse Infokeskusest. Tema sõnul said külastajad tutvuda nii suurte farmidega kui ka väiksemate taludega, alates Eesti suurimast piimatootmisest kuni kodumaise siidrivabrikuni. Linlased uudistasid põllumajandustehnikat, erinevaid loomi ja taimi,  maitsesid ehedat talutoitu ja ostsid kohalikke tooteid. Igal talu panustas oma programmi, millega toodi esile paiga eripärad. Innustatuna mullusest edust toimub avatud talude päev ka tänavu. Praeguseks on sinna registreerunud enam kui 100 talu ja põllumajandustootmist. Osalejate nimekiri on juba praegu väga kirju ja sealt leiab nii kanepi- ja moonikasvataja kui ka Baltimaade ühe suurima piimafarmi. Talud ja põllumajandustootmised saavad enda osalemisest avatud talude päeval anda teada kuni 1. maini.Konverentsi Agroforum Mare Balticum korraldasid Eesti Maaülikool, Maaeluministeerium, Eesti Põllumajandus-kaubanduskoda, Läänemeremaade nõukogu ja Idapartnerluskeskus koostöös Peterburi Põllumajandusülikooliga. Agroforum Mare Balticum toimus juba neljandat korda.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid AunapPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751