Kruuse: Eesti toidutootjal tuleb otsida Hiina turul nutikaid nišše

Kruuse: Eesti toidutootjal tuleb otsida Hiina turu
Kruuse: Eesti toidutootjal tuleb otsida Hiina turul nutikaid nišše

Eesti toidukaubale tuleb Hiinas leida nišiturgusid, ütles Hiina asepõllumajandusministriga kohtunud maaeluminister Urmas Kruuse.

Maaeluminister Urmas Kruuse arutas Pekingis Hiina asepõllumajandusministri Qu Dongyuga koostöövõimalusi põllumajandussaaduste kaubanduse ja toidukontrolli valdkonnas.

„Praeguseks oleme kokku leppinud nii kala- kui ka piimaprotokollide tekstides, kuid peaksime mõtlema ka teiste toidugruppide ekspordile. Näiteks maheteravilja ja -veiseliha ekspordile,“ ütles minister Kruuse.  „Eesti toidutootjatel on võimalik Hiina turul saavutada edu eelkõige siis, kui keskendutakse konkreetsetele niššidele ja Hiina piirkondadele,“ rääkis Kruuse.  Minister rõhutas, et Hiina turg on küll suurte võimalustega, kuid väga tiheda konkurentsiga. „Ettevõtjad peavad Hiina turule sisenemisel tegema väga korraliku kodutöö,“ lisas minister.

Ministri sõnul peab Eesti panustama senisest enam oma puhtast loodusest pärineva toidu tutvustamisele Hiinas. „Hiinlaste jaoks on toidu päritolu puhtast loodusest oluline teema ja üks müügiargumente,“ märkis minister.

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised